Konto Przedsiębiorcy: biznes.gov.pl i CEIDG.gov.pl

0
1230
konto przedsiębiorcy
reklama

Konto Przedsiębiorcy to rozwiązanie przygotowane z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą załatwiać sprawy urzędowe online. Powstało z połączenia dwóch serwisów internetowych – Biznes.gov.pl i CEIDG.gov.pl. Nowy serwis zastąpił dotychczas istniejący rejestr CEIDG.

Konto przedsiębiorcy: https://www.biznes.gov.pl/pl/konto-przedsiebiorcy

Po zalogowaniu się, najwygodniej zrobić to przez Profil Zaufany, mamy dostęp do kilku najważniejszych funkcjonalności: powiadomienia, moje sprawy, ustawienia, historia konta, moja firma i pełnomocnicy.

W “powiadomieniach” możemy znaleźć ważne informacje dotyczące naszej działalności. W “moich sprawach” znajdziemy wykaz rozpoczętych przez nas spraw urzędowych online. W “ustawieniach” będziemy mieli podgląd do naszych danych, takich jak imię i nazwisko, adresy kontaktowe oraz numery telefonów. Również w “ustawieniach” możemy zmienić hasło do systemu lub wybrać, w jakiej formie chcemy otrzymywać powiadomienia. W “historii konta” znajdziemy listę zdarzeń w historii konta.

Co można sprawdzić na koncie przedsiębiorcy

W zakładce “moja firma” można mieć wgląd do aktualnych danych firmy w CEIDG, może je również zaktualizować. Co więcej, serwis Konto Przedsiębiorcy daje również możliwość pobrania zaświadczenia z wpisu, zaświadczenia z danymi niejawnymi oraz informacji o pełnomocnikach. Na koncie jest także funkcjonalność pozwalająca zmienić dane firmy w CEIDG. W tym samym miejscu możemy również prześledzić historię zmian wpisów oraz wnioski, które zostały już złożone do CEIDG.

W zakładce “pełnomocnicy” figurują aktualni pełnomocnicy lub prokurenci, jeśli takowi są ustanowieni. Również w tej zakładce dowiemy się o ewentualnych naszych mocodawcach. Utworzono też wygodny mechanizm zarządzania pełnomocnictwami. Można dzięki niemu dodać nowego pełnomocnika, zmienić zakres pełnomocnictwa lub prokury oraz usunąć mocodawcę, wystarczy wysłać wniosek online do CEIDG.

Konto Przedsiębiorcy – najpopularniejsze wnioski online

Co możemy załatwić online? Do najbardziej popularnych usług należą: zarejestrowanie działalności gospodarczej w CEIDG, zmiana danych w CEIDG, zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach lub stwierdzające stan zaległości, wpis do rejestru Baza Danych Odpadowych (podmioty wprowadzające produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujące odpadami), Wpis do rejestru BDO (sklepy i hurtownie, które podlegają opłacie recyklingowej za torebki foliowe). Kierowcy mogą uzyskać świadectwo na wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy (SK1).

Konto Przedsiębiorcy – przyspieszenie w kierunku cyfrowych usług dla biznesu

Według raportu Banku Światowego i PARP pt. „COVID-19 Business Pulse Survey – Polska”, 32% firm podczas pandemii zaczęło korzystać z platform cyfrowych. Jedną z nich jest Biznes.gov.pl. Przedsiębiorcy już od kilku lat za jej pośrednictwem otrzymują informacje oraz załatwiają swoje urzędowe sprawy online. Dane rządowe mówią, że w ciągu ostatnich trzech lat (2017-2020) na portalu Biznes.gov.pl zanotowano ponad 100 mln odsłon, a wniosków elektronicznych zrealizowano 500 tysięcy.

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię