reklama

200 milionów dolarów zebrał niemiecki start-up everphone z branży wynajmu i zarządzania telefonami służbowymi – podał portal tech.eu.  Taką kwotę pozyskano w najnowszej rundzie finansowania od funduszy inwestycyjnych i banków zainteresowanych lokowaniem kapitału w rozwojowe firmy. 

Firma założona w 2016 roku w Berlinie opiera się na prostym pomyśle. Start-up oferuje klientom korporacyjnym zakup, zarządzanie i integrację służbowych smartfonów dla pracowników. Biznes “phone as service”, w założeniach ma odciążyć działy IT, zajmujące się  dotąd zarządzaniem smartfonami w firmie. Everphone zapewnia, że wszystkie urządzenia będą aktualizowane, integrowane z oprogramowaniem firmowym i spełnią indywidualne wytyczne dotyczące ochrony danych. 

Tego rodzaju “outsourcing” zarządzania telefonami służbowymi powoduje, że w magazynie firmowym nie zalegają stare urządzenia. Ponadto, firmy, w których jest duża rotacja pracowników nie muszą prowadzić uciążliwej wymiany i serwisowania  drobnej elektroniki. 

Firma everphone podkreśla również ekologiczną stronę swojej działalności. Smartfony wycofywane z eksploatacji po dwóch latach w jednej firmie są odnawiane i wydawane ponownie innym zainteresowanym kontrahentom. 

Według firmy analitycznej IDC, w 2020 r. na całym świecie około 226 mln smartfonów otrzymało drugie życie. W ten sposób zaoszczędzono ponad 13 mln ton CO2 przed wprowadzeniem do atmosfery. 

źródło: tech.eu / idc.com / everphone

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię