reklama

Od 28 marca zniesiony zostaje obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.

Polskie firmy nie odczuwają znacząco tej zmiany, bo dotychczas wszystkie przedsiębiorstwa regulowały kwestie bezpieczeństwa we własnym zakresie, co jest związane ze specyfiką pracy. 

W momentach największego rozprzestrzeniania się wirusa, w firmach wprowadzono: pracę zdalną, badanie temperatury pracowników przed wejściem na teren firmy, testy na obecność wirusa. W firmach, w miejscach ogólnodostępnych pojawiły się płyny do dezynfekcji oraz rozwiązania mające ograniczyć przenoszenie się wirusa. 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że utrzymuje się cały czas stan epidemii. – Ewentualne restrykcje pozostają paletą narzędzi, które są w dyspozycji. Będziemy się przygotowywać na jesień, pilnując zapasów szczepień i leków. Jesień jest pod znakiem zapytania – powiedział minister zdrowia.

Zniesione zostały także izolacja i kwarantanna w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu. 

Główny inspektor sanitarny zaznacza, że Państwowa Inspekcja Sanitarna będzie prowadziła wywiady epidemiologiczne. W momencie stwierdzenia zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa będzie wprowadzała kwarantannę. Sytuacja epidemiologiczna w każdej chwili może się zmienić, dlatego cały czas będzie monitorowana.

źródło: gov.pl

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię