reklama

Europejski indeks giełdowy STOXX 600 spadł w piątek o 0,33% – podaje Agencja Reutera. Powodem jest ogłoszenie przez Austrię, jako pierwszy kraj  Europy Zachodniej, pełnego lockdownu. Obserwatorzy giełdowi spekulują, że w ślady Austrii pójdą Niemcy, co dodatkowo pogorszy sytuację. 

Reuter relacjonuje, że początek dnia był spokojny na rynkach. Jednak po ogłoszeniu decyzji austriackiego rządu, na koniec dnia, banki strefy euro spadły o 2,8%, akcje turystyczne i rekreacyjne spadły o 1,5%, a akcje ropy i gazu spadły o 2,5%. 

Inwestorzy przewidują, że Europejski Bank Centralny prawdopodobnie opóźni zaostrzenie polityki pieniężnej ze względu na odradzającą się pandemię. Akcje spółek z sektora nieruchomości zanotowały wzrost o 0,9% – informuje Agencja Reutera.

Lockdown w Austrii ma się rozpocząć w poniedziałek i potrwa 20 dni. Od lutego 2022 zostaną tam wprowadzone obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19. W miarę wzrostu liczby przypadków, kolejne kraje europejskie nakładają dodatkowe ograniczenia.

źródło: Reuters

reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę podać swoje imię